Jak vybrat dildo?

Lámete si hlavu s tím, jak vybrat dildo? Tenhle článek by vám měl výběr ulehčit.

Dildo je nejjednodušší a jedna z nejoblíbenějších hraček, jeho výběr může být občas náročný, hlavně pro začátečníky. Vybírejte hlavně podle toho, co od dilda očekáváte, velikosti a materiálu. Důležitá je samozřejmě i cena, ale ta se řídí hlavně podle materiálu a velikosti. 

  • Co od dilda očekáváte? 

S přísavkou/bez přísavky - Klasická dilda najdete ve dvou variantách. Dildo s přísavkou využijete na jakékoliv pevné ploše, kde chcete, aby dildo zůstalo kam ho přicucnete. Můžete ho tak pohodlně používat třeba ve sprše a nebude se vám nikam přesouvat. (Přísavka může být viditelná, ale může být i zapuštěná v základně dilda) Pokud by vám přísavka překážela najdete u nás i dilda bez přísavky. Využít je můžete třeba k strap-on postrojům. 

Oboustranná - Využijete hlavně pro hrátky ve dvou, nebo pokud chcete vyzkoušet oba otvory najednou.

Vibrační - Jestliže nechcete obyčejný barevný vibrátor určitě můžete vyzkoušet vibrační dildo.

Stříkající - Pokud chcete vědět, jaké to je nechat se pokropit je skvělou volbou stříkající dildo. Dildo má uprostřed trubičku, na kterou můžete připevnit stříkačku s fake spermatem, nebo balónek, aby byl výstřik opravdu realistický.

Nafukovací - Chcete vědět, co snesete? Pak můžete vyzkoušet nafukovací dildo. Nafukuje se balonkem připevněným zespod a ventilkem se odpouští.

  • Materiál

PVC - Je tvrdší než silikon a má méně barevných variant. Je to nejlevnější materiál ze kterého se dilda vyrábí (nemá tak jemný povrch jako silikon.) Hodí se více pro anální hrátky.

Silikon - Na omak má mnohem jemnější povrch a je měkčí než PVC. Hodí se více pro vaginální hrátky než dilda z PVC.

Sklo - Skvělé pro anální hrátky. Můžete zkoušet i jak vaše tělo vnímá chlad nebo naopak teplo.

Ocel - Také skvělé pro odvážné anální hrátky. Platí vše jako u skleněných dild.

  • Velikost

Velmi důležitý aspekt, který určitě váš výběr ovlivní. Jako začátečník volte velikost nebližší velikosti mužskému údu nebo menší. Pokud chcete větší velikosti, než které máte doma, změřte velikost na kterou jste aktuálně zvyklí, podle ní pak vybírejte vetší velikost než aktuálně používáte. Můžete vybírat jak podle délky tak podle šířky.

Údržba - Ať už vyberete jakkoliv, je důležité každé dildo po každém použití důkladně umýt, postačí lehce vlažná voda. Dildo pak otřete ubrouskem, nebo nechte volně oschnout. Dilda skladujte na suchém a temném místě, aby se vzájemně nedotýkali. Před použitím dildo také opláchněte, pokud chcete použít při svých hrátkách lubrikant, používejte jen ten na vodní bázi. (Při použití silikonových lubrikantů může dojít k poškození a to nikdo nechceme.)